Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krwin
Temat postu: pochwy  PostWysłany: 10 Lis, 2003 - 14:09
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
na warlocku bardzo brakuje mi pochew.
do odgrywania postaci, przydala by mi sie takowa, a mysle ze nie tylko mi....
proponuje zeby pochwy byly dostepniejsze niz na arce... nie ma zadnego powodu zeby takiego osprzetu nie dalo sie dostac u byle miecznika....
moze u kazdego miecznika byc dostepna inna, charakterystyczna pochwa, a jeszcze ladniejsze, bardziej "kolekcjonerskie" moga byc dostepne na jakis potworkach.

zeby nie byc goloslownym postaram sie dorzucic pare opisow.
bylbym takze wdzieczny komus odpowiedzialnemu, za ustosunkowanie sie do mojej propozycji....

czarna skorzana pochwa

Jest to pochwa zrobiona z mocnej, czarnej skory. Na obu jej koncach metnie polyskuja metalowe, barwione na szaro zdobienia przedstawiajace odziana w plaszcz z kapturem postac, dzierzaca kose. Przy dokladnej obserwacji, dostrzegasz ledwo zauwazalny napis wygrawerowany na kosie : ppomoc.

ppomoc:
Oto lista czynnosci ktore mozesz wykonac z pochwa:
pprzypnij pochwe- przypiecie pochwy, moze byc przypieta w pasie lub na plecach.
podepnij pochwe- odpiecie pochwy
pwysun z pochwy- dobycie broni, znajdujacej sie w pochwie, mozesz to zrobic: blyskawicznie,szybko,spokojnie,powoli
pwsun do pochwy- wsuniecie broni mozesz to zrobic: blyskawicznie,szybko,spokojnie,powoli
ppodaruj pochwe- podarowanie komus pochwy


bron wyjeta z pochwy byla by automatycznie dobyta, nie jak na arce.
reszte dopisze jak tylko bede mial chwile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 10 Lis, 2003 - 21:45
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ciekawy pomysl, szczegolnie te przyslowki przy wyjmowaniu i wkladaniu, dodaj ze defaultowo bez przyslowka. Pozatamy chyba skrot "po" jest bardziej wyrazisty niz samo "p", ale to chyba bardziej przyzwyczajenie niz rzeczywista wada.

1. Z komend brakuje odkladania pochwy, wolalbym zeby nie odkladalo sie jej ot tak.
W twoim duchu piszac wygladalo by to tak:
podloz pochwe - Odkladasz pochwe na ziemie.

2. Przy wsuwaniu broni nie precyzujesz, ktora bron ma byc wkladana. Domyslam sie ze chodzi o te dobyta. Proponuje defaultowo (domyslnie) dac dobyta, ale dorzucic jeszcze mozliwosc wlozenia do pochwy broni, ktora ma sie gdzies luzem w ekwipunku (pwsun /bron/ do pochwy).

3. Nie dodales miejsca gdzie mozna by te pochwe przypiac. Ja proponuje dla mieczy standard: plecy, pas. Z jednym zasadniczym ALE. Uwazam ze zalozony plecak wcale nie neguje przypiecia pochwy na plecach. Zastanawiam sie co na to Magowie.

dla mieczy pas, plecy
dla sztyli udo (lewe, prawe), przedramiona(l/p), lydki(l/p), pas.

Na reszte broni trzebaby pomyslec nad czyms klimatycznym. (Temblak, czy uprzaz uwazam za srednio klimatyczne)

4. Opis pozwole sobie lekko podkolorowac i rozwinac, tudziez poprawic:

czarna skorzana pochwa

Zrobiona z mocnej, czarnej skory pochwe okuto na koncach, dla wzmocnienia jak i ozdoby, poszarzala stala. Na ich niewielkiej powierzchni wygrawerowano wzor przedstawiajacy z wielka dokladnascia odziana w plaszcz z kapturem postac, dzierzaca kose. Dodatkowo utwardzona skora nabijana jest na calej dlugosci srebrzystymi cwiekami, byc moze oznaczajacymi ilosc zabitych. Jesli wpatrzec sie wystarczajaco uwaznie, na ostrzu kosy trzymanej przez postac dostrzec mozna zamazany, ledwo widoczny napis. Ten rzad znakow uklada sie w slowo o niewiadomym znaczeniu, ppomoc.

I chyba tyle co jestem w stanie z siebie wyprodukowac.

Aha, jesli idzie o pochwy zdobyczne to watpie zeby to przeszlo, w koncu obciazenie jest jak takie pochwy zdobyczne beda ostawac po apoce.
Bo beda prawda? Prosilbym jakiegos kodera o wypowiedz.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 03:21
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
opis byl tylko pretekstem, zeby mozna to bylo dac do BO...Wink
ale opisywanie pochew wydaje mi sie niezbyt trudne i nawet przyjemne, wiec wszyscy zainteresowani maja pelne pole do popisu...
co do miejsca przypiecia, to okresilem takowe, (przy komendzie) a jako ze myslelem o pochwie na miecz, wymienilem jedynie plecy i pas.
jak tylko wytrzezwieje sam z radoscia pewnie skrobne pare pochew....
ppomoc dalem tylko dla tego, zeby ograniczyc chocby minimalnie stopien zrzynania z arki, dla tego tez nie dalem grozenia, ktore wydaje mi sie calkiem fajne, inskrypcje z kolei w wypadku gdyby pochwy mialy byc powszechniejsze (dostepne u kazdego miecznika) wyeliminowal bym.

jeszcze jeden apel odnosnie pochew, moim skromnym zdaniem nie dosc ze powinno sie moc posiadac pochwe pod plecakiem (realne zupelnie, rekojesc wystaje z boku..), powinno sie dac miec dwi pochwy w pasie/ na plecach
np. skosnooki przygarbiony kmaran
[opis]
przez plecacy przerzucone ma na krzyz [..]pochwe i [...]pochwe/przy jednym boku ma [..]pochwe a przy drugim [...]pochwe
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 15:12
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
gladka lsniaca pochwa

Pochwa ta zostala wykonana z niezwykle twardego materialu. Jej powierzchnia jest idealnie gladka a czarny lakier ktorym zostala pokryta wypolerowano do polysku. Prostota jej budowy czyni ja niezwykle poreczna i urzyteczna, a astetyczne piekno az bije od niej. Na samym koncu dostrzegasz drobniutkie nierownosci na lakierze, cos jakby mikroskopijne znaki... Dokladna obserwacja pozwal rozszyfrowac ledwo zauwazalny napis: ppomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 15:35
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
skorzana poobcierana pochwa

Niedbale pozszywane platy bawolej skory utwardzane przezarta rdza stala, nierowna fastryga grubych nici, poprzecieranych i wylazacych ze szwof, oto pochwa. Szeroka, masywna i ciezka. Po bokach poprzytraczane ma fredzle, jej powierzchnia jest szorstka i brudna. Na samym jej srodku czerwona farba wymalowano oko. Niesamowite, ale patrzenie na ten ideogram przeszywa cie nieskonczonym lekiem. Jeden rzut okiem wystarczy, aby swiat zawirowal, a potezne fale oduzenia niemal zwalaja z nog. Po chwili, gdy emocje stygna, udaje ci sie dostrzec, ze brew tak na prawde sklada sie z prymitywnych znakow, ukladajacych sie w tajemniczy napis: ppomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 23:01
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
[quote="Krwin"]gladka lsniaca pochwa

Pochwa ta zostala wykonana z niezwykle twardego materialu. Jej powierzchnia jest idealnie gladka a czarny lakier ktorym zostala pokryta wypolerowano do polysku. Prostota jej budowy czyni ja niezwykle poreczna i urzyteczna, a astetyczne piekno az bije od niej. Na samym koncu dostrzegasz drobniutkie nierownosci na lakierze, cos jakby mikroskopijne znaki... Dokladna obserwacja pozwal rozszyfrowac ledwo zauwazalny napis: ppomoc.[/quote]

Po pierwsze lakieru sie nie poleruje.
Po drugie uzyteczny pisze sie prze "ż"
Po trzecie acetyczne a nie astetyczne.
Po czwarte szyk zdania...olaboga..
Po piate literowki.
Po szoste moze i przestales pisac JEST TO, ale nadal jest ZAUWAZASZ, DOSTRZEGASZ...Proponuje nie ingerowac tak bardzo pisem w to co gracz chcialby z tym robic.

Bede mial chwile czasu to ci to napisze od nowa. Chwilowo nie mam, aha i ten dolny tez nadaje sie do poprawy. Orty, literowki i szyk zdania Shocked

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 11 Lis, 2003 - 23:30
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
drogi drake z calym szacunkiem ale nie wiem czy wiesz, nawet cholerne buty mozna polerowac
polerowanie to czynnosc ktora wykonujesz szmatka, po jakiejkolwiek powierzchni...
co do bledow, masz racje, sa.
pisalem zbyt pospiesznie (wychodzac z domu), nastpnym razem postaram sie bardziej. ale proponowal bym
a) zebys bardziej skupil sie na wlasnej twurczosci niz poprawianiu mojej.. bardzo to irytujace w takiej formie...
b) wieksza lagodnosc...
mam nadzieje ze nie zabrzmialo to agresywnie i pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 12 Lis, 2003 - 10:08
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Co do polerowania. Czeplem sie bo ty nie masz napisane ze powierzchnie wypolerowano. Powierchnie mozna a jakze, nawet buty. Ale ty napisalem ze lakier wypolerowano. Przepraszam, ale czegos takiego jak lakier nie da sie wypolerowac, lakieruje sie wlasnie po to zeby bylo takie jakby wypolerowane. Mozna ew. polerowac lakierowana powierzchnie, a nie sam lakier.
Co do reszty. To jest wlasnie moja twOrczosc. Poprawianie innych. To sie nazywa testowanie. Na moich opisach tez sie skupiam, a jakze. Co do tego, ze jestem irytujacy, no coz nie da sie ukryc ze chwilami jestem, ale gdyby nie ja to wielu rzeczy na tym mudzie by nie bylo w takim ksztalcie w jakim sa.
Ps: Jestem lagodny i to bardzo. Nawet nie wiesz jak bardzo.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu: Pochwy  PostWysłany: 12 Lis, 2003 - 13:31
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
Pochwy pochwami, fajna rzecz, ale:
Ja bym nie robil pochwy jako jakiegos super wyjatkowego przedmiotu.
Normalna rzecz, dostepna dla kazdego, kto sobie kupi/znajdzie/cokolwiek.
Bo niby czemu ma byc bardziej wyjatkowa pochwa od np. miecza?

Pozdrawiam,
Garagoth.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 12 Lis, 2003 - 13:56
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
jesli sie nie myle to taki byl wlasnie postulat....:/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu: Taa...  PostWysłany: 12 Lis, 2003 - 14:04
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
Tak, taki byl postulat, ale Drake cos zaczal kombinowac...
Czemu ma byc specjalna komenda na odkladanie pochwy???

G.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kharegno
Temat postu:   PostWysłany: 12 Lis, 2003 - 20:06
Początkujący


Dołączył: 10 Sie, 2003
Posty: 14
Skąd: Gdansk
Hmm, podoba mi sie, ino jakos bym to moze nie tyle, ze skomplikowal, ile po prostu odroznil od tego co mamy na innych mudach. Sam za bardzo nie mam pomyslu aktualnie jak to zrobic, no ale moze mala burza mozgow.. Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 13 Lis, 2003 - 07:24
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Celem nie jest odroznienie od innych mudow a stworzenie grywalnego i dobrego systemu.

Jestem za upowszechnieniem pochwy jako przedmiotu ogolnodostepnego i bez specjalnych udziwnien. Jak ktos powiedzial pochwa to pochwa. A od miecza przewaznie sie rozni tym ze jest tepa.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 13 Lis, 2003 - 17:17
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
no to mamy konsensus... Smile
teraz przydalo by sie tylko sporo opisow...
zapraszam....Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 17 Lis, 2003 - 09:39
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Co do opisow pochew to niech pisza ci pochwami zainteresowani. Jak rzeklem wczesniej mnie szczegolnie interesuje klimatyczne przedstawienie nosidel na bronie innego typu niz miecze, szable i sztylety.

Ogolnie jak sie zamiawia chocby miecz to bynajmniej nie ma sie na niego pochwy. Jak sie go niesie w inwentory to generalnie nie niesie sie go w powietrzu. Doskonale oddaje to np. Gothic gdzie bron gotowa do uzycia niesie sie przytroczona na plecach, badz (nie w Gothicu) do pasa. Slowem dostajesz miecz i wkladasz go za pas.

Generalnie planowalem mozliwosc przytroczenia kazdej broni do pasa, badz przerzucenia jej przez plecy. Taki dajmy na to mlot bojowy: Wklada sie to w specjalna petle u pasa i sie niesie. Albo jakis karabinek, albo przypina sie toto na plecach(przerzuca przez plecy).

slowem mialo by to wygladac tak:
Ma przytroczon(a/y) do pasa /bron/.

Czasownik ew. komenda to przytrocz, przypnij, wloz /bron/ za pas or sth. Z przyslowkow przy dobywaniu chyba trzeba by bylo zrezygnowac, ale dobywanie od razu z odtraczaniem jak najbardziej (albo na odwrot).
Juz szczytem mojej wyobrazni byly specjalne zatrzaski na dajmy na to napiersniku (nie magnes) zeby sobie to tak skosem przez piers przypiac.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006