To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 15 Sty, 2004 - 20:49
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 16 Sty, 2004 - 18:56
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Czolem!

Ja troche zaczne z innej strony. Pierw co jest zle na Arce. Pisze konkretnie o Ishtar, tak przyklad bedzie bardziej jaskrawy i mam nadzieje lepiej zrozumialy.

Sytuacja jaka panuje w swiecie jest jasna, cztery krolestwa szykuja sie do walki z jednym wrogiem. Mamy piec sil politycznych, na ktorych spokojnie moznaby bazowac z gildiami zawodowymi, aby polityka swiaata byla spojna i logiczna. Tymczasem powstaja gildie, najpierw Komando Scoia'tael, a potem Berserkerzy ze Skellige, ktorzy tak naprawde stanowia sily bardzo malo wazne dla swiata. Jednakowoz taki uklad powoduje koncentracje graczy na tych gildiach. Teraz zdaje sie czarodzieje tego muda doszli do podobnych co ja wnioskow i costam sie chyba zmienia w odpowiednia strone, jednak cztery lata za pozno.

A na Warlocku sytuacja zapowiada sie podobnie. W Arshen jest Zakon i undeadzi, do czego to doprowadzi? Wszystko cacy jesli sa to dwie glowne i przeciwstawne sily tego swiata. Nie wiem czy dobrze opisuje to o co mi chodzi, to jak budowanie kregoslupa od zeber.

W Orchii jest troche inna sytuacja generalnie i moje spostrzezenia raczej nie maja tam zastosowania, jednak kladlbym nacisk na to, aby rzeczy pierwsze robic pierwszymi. Niech wieksze rzeczy powstaja przed tymi, ktore sa tylko elementami urozmaicajacymi mudowa rzeczywistosc.

Pozdrawiam.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2004 - 07:04
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Racja co do Arki. Dlatego staralismy sie przeorganizowac system warlockowych gildii tak, aby byl mniej skostnialy i bardziej elastyczny.

W sumie w zalozeniu bylo to aby gildie rasowe, i rasowo ideologiczne otworzyc jednoczesnie dla wszystkich ras. Jednak napor zapotrzebowania i roznice w realizacji spowodowaly wczesniejsze otworzenie juz lepiej zakodowanych.

Co do "silniejszych gildii". Przyznaje ze osobiscie stracilem kontakt z nimi i bede musial sie im przyjzec od strony "zbalansowania" (niecirpie tego slowa), ale inni w Administracji pilnuja, aby wszystko bylo odpowiednio ulozone. Ja skontroluje je od strony ich miejsca w hierarchi i odpowiedniego miejsca historycznego w swiecie Arshen, Orchii i calego Warlocka (nigdy nie podobalo mi sie oddzielanie domen - jak jeden swiat to jeden swiat, co z tego ze na dwoch systemach oparty).

Co do budowania swiata od zeber. Drogi Ellendirze. Obawiam sie ze udziela ci sie przyzwyczajenie z Arkadii, aby dzielic gildii na zawodowe, polzawodowe i rasowe (przeswiadczenie, ze zawodowa jest z gory lepsza).
Nie da sie oparacowac kilku gildii jednoczesnie i uruchomic je tak aby wspolgraly ze soba od razu. Uruchamia sie je pokolei, i stara wpisac w rzeczywistosc swiata Warlocka jak najlepiej.

Nie wiem jak to bedzie w ostatecznej formie, ale zapewnic moge, ze bedziemy sie starac aby nie bylo nieporozumien podobnych jak na Arkadii w dawnych czasach. Osobiscie uwazam, ze nowy system gildiowy Warlocka, przynajmnije stara sie zapobiec takim sytuacjom.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2004 - 12:36
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Co do przyjetego na Warlocku systemu gildiowego jestem jak najbardziej za, nawet zanim pojawila sie Twoja notka Setharze na wiesciach rozmawialem o tym z Garagothem i to jest spoko. Nie neguje nic co jest na Warlocku, sila gildii jest sprawa ktora jeszcze nie raz sie zmieni z cala pewnoscia i do tego rowniez nie mam zastrzezen. Moja notka nie zostala poprawnie zrozumiana, nie byla zbyt jasna, wiec prawde mowiac nie dziwie sie. Sprobuje wam to przerobic przy spotkaniu na zywca, bo piszac chyba nie dojde do tego o co mi chodzi.

I bynajmniej nie uwazam, ze gildie z pewnych slotow 'musza' byc silniejsze od innych.

Pozdrawiam.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kharegn
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2004 - 12:47
Mag Warlocka


Dołączył: 15 Lip, 2002
Posty: 45

Alez Paladyni i Undeadzi stanowia kregoslup tego terenu Arshen, jaki jest obecnie zakodowany. Glowne sily zla kontra glowne sily dobra (to tak skrotowo), wokol tego toczy sie wlasciwie cala reszta. To jest kregoslup, a to o czym mowisz zebra, to moze byc np. Zawodowa Armia Karebi, ktora procz tego, ze moglaby chronic Ksiestwa, mialaby tez inne zadania.

_________________
Hokus Pokus
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ellendil
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2004 - 21:53
Skryba


Dołączył: 27 Lip, 2002
Posty: 57
Skąd: Warszawa
I to jest ok.

Cytat:
W Arshen jest Zakon i undeadzi, do czego to doprowadzi? Wszystko cacy jesli sa to dwie glowne i przeciwstawne sily tego swiata.


Ze zacytuje sam siebie. Oby zatem wszystko dalej szlo w ta strone.

_________________
You're just a fuck. I can't explain it cause I think you suck.
I take-in pride in telling you to fuck off and die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2004 - 17:43
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
W arshen nie ma zakonu! Wogole nigdzie nie ma zakonu. A undeadzi robia co chca. Czyli expia. Wykorzystuja bledy w sile speca itd. A i z czasem przyjdzie im ochota na PK.
Poza tym rozpanoszyli sie doslownie wszedzie. Wybieraja wszystkie magiczne przedmioty, lepsze bronie, zbroje. Pomijam fakt, ze niektore zbroje i bronie sa pisane POD undeady, a noralny uzytkownik nie ma co marzyc o ich plynnym uzywaniu. Na dodatek wszelkie te bronie maja pod nosem. Ale to im nie przeszkadza, zabierac magikow z Ochrii, magikow ktore dla niektorych graczy stanowia, o byc lub nie byc na mudzie.

Moze troche przesadzam, ale wkladanie 10-latkowi UZI do lapy nie jest dobrym postepowaniem.

Odbugowac jedna i druga gildie i otworzyc, a nie takie podchody. Nadal obstaje za tworzeniem secondow, ktore by to sztucznie stestowaly. A tak... mamy plage nieumarlych wszedzie, pozbawiona wszelkiej kontroli.

Moze paladyni by ich troche przytemperowali, a tak nie ma sie co dziwic ze w karczmie sie zaczyna z jakims rycerzem smierci.

zniesmaczony i powracajacy do swojego wlasnego ogrodka, ktory kurczy sie coraz bardziej...

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
scatak
Temat postu:   PostWysłany: 18 Sty, 2004 - 19:24
Gość





Drake nie wypowiadaj sie o sprawach o ktorych nie masz pojecia. Wykorzystywanie bledow? Przez zglaszanie bledow oslabilem siebie i gildie undeadow przynajmniej 2 krotnie. I o jakim pk mowisz? Z tego co mi wiadomo w historii gildii zginal tylko jeden gracz.

I tu cytujac za reklama peugota "Zawisc straszna rzecz."
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 19 Sty, 2004 - 09:38
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
W sprawie rownowagi siwiata wypowiem sie w jednym aspekcie.
Ciagle czeka na realizacje projekt losowego pojawiania sie silniejszych broni w swiecie i swtorzenie jakiegos stalego ich licznika.

Chodzi mi wogole o to, ze w pewnym momencie na Warlocku zastaniecie sytuacje, ze wybierajac sie na jakiegos NPC'a, ktory mial ciagle jakas silna magiczna bron, okaze sie ze posiada on jakis tam scyzoryk tylko. Nastepnym razem okaze sie ze ma troche lepszy scyzoryk, ale tego magika ktory ciagle mial juz u niego nie spotka sie prze jakis dluzszy czas.

Okaze sie ze tego magika nagle jednorazowo mial jakis inny NPC, albo znajdzie sie ja w jakims zapomnianym skarbczyku, albo skrytce.

Zakodowanie takiego systemu losowania broni silniejszych wymaga nieco pracy, wiec moze to zajac troche, ale napewno cos takiego wprowadzimy.


W jakim celu taki system powstanie? Ano wlasnie aby nikt nie mogl powiedziec ze ktos ciagle wyczyszcza swiat z doskonalych broni, tylko dlatego ze jest silniejszy. Wprowadzenie losowosci pojawiania sie danej broni spowoduje losowosc dostepnosci broni, oraz zmusi do przeszukiwania swiata w celu odkrywania nowych terenow i miejsc, ktore takie przedmioty moga zabierac. Nie ukrywam ze w takich poszukiwaniach moze czasami pomoc obecna na Warlocku magia i niektore magiczne przemioty.

Troszke wiary w tworcow Warlocka. Jesli nie zbalansuje sie jakiejs grupy silowo, to moze losowosc zycia pomoze tym slabszym.

PS. Moze sie na przyklad zdarzyc, ze jakis wyrabisty mieczyk lezy w skarbczyku u jakiegos sklepikarza, mieszczanina, albo wrecz w rowie przy trakcie ( i znajdzie go jakis mlokos szukajacy ziol Laughing ).

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 20 Sty, 2004 - 09:19
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Re up :

Bardzo, ale to bardzo podoba mi sie ten pomysl Razz
Losowe rozmieszczenie broni, mniam:)

Ale wracajac do gildii, mam jedno powazne zastrzezenie:
Mamy teraz dwie gildie (teoretycznie): Zakon i Undeadow.
Czy ktorakolwiek z tych gildii ma jakis kodeks? Jakis regulamin?
Nic. Chodzi tylko o exp. Trzeba sie postarac i wprowadzic
prawa i obowiazi kazdej gildii, bo to nie tak, ze biale jest biale,
a czarne czarne. Very Happy

Drannor
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sethar
Temat postu:   PostWysłany: 20 Sty, 2004 - 10:23
Administrator


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 279
Skąd: Gdańsk
Zapewniam, ze moze to teraz wyglada troche haotycznie, to wszystkie "silniejsze" gildie (nie tylko silniejsze bojowo) zostana wyposarzone w odpowiednie kodeksy.

Osobiscie uwazam, ze posiadanie pewnych umiejetnosci i cech MUSI byc obwarowane pewnymi ograniczeniami. Jak juz wiele razy pisalem jestem nie tylko za ograniczeniami kodeksowymi przestrzeganymi przez samych graczy, ale rowniez za systemowym (automatycznym) ograniczeniem zgodnym z kodeksem danej gildii. Ostatecznie mozna wszystko wytlumaczyc magicznie lub poprzez ingerencje jakiegos bostwa.

Pozdrowka Sethar

_________________
Kontakty 239598
NOWY
"Bytka abo ne bytka - to je zapytka" - Shakespeare w czeskim filmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ynshrug
Temat postu:   PostWysłany: 28 Sty, 2004 - 08:03
Skryba


Dołączył: 10 Lis, 2003
Posty: 95
Skąd: Nieznane
Re: Ellendil

Hym, jak czytałem sapka to troche tam było o Scoia Wink
Ale to już chyba sprawa wizów..

Po długiej nieobecności powróciłem! Very Happy

PS: Może nie do tematu, ale gratz Karnak! ( Ty już wiesz za co Razz )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 28 Sty, 2004 - 08:59
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Ynshrug napisał:
Re: Ellendil

Hym, jak czytałem sapka to troche tam było o Scoia Wink
Ale to już chyba sprawa wizów..

Po długiej nieobecności powróciłem! Very Happy

PS: Może nie do tematu, ale gratz Karnak! ( Ty już wiesz za co Razz )


Witam znowu.

P.S.
Wróciłeś i warlock padł... coś to MUSI znaczyć :>.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ynshrug
Temat postu:   PostWysłany: 28 Sty, 2004 - 10:38
Skryba


Dołączył: 10 Lis, 2003
Posty: 95
Skąd: Nieznane
Tortur!
Hej, wejdz na chata na stronce warla, bo mi irc nie dziala Razz
A trzeba pogadac!
:PPPPP
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 29 Sty, 2004 - 22:35






Drake napisał:
Moze paladyni by ich troche przytemperowali, a tak nie ma sie co dziwic ze w karczmie sie zaczyna z jakims rycerzem smierci.


Paladyni mają teraz dużo zajęć na uniwersytecie w Kar, nie mają czasu na ściganie undeadów Laughing
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006