Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gość
Temat postu: malo nas do pieczenia chleba  PostWysłany: 16 Sty, 2005 - 21:44






[Indhira: Pozwoliłam sobie przenieść ten temat w całości tutaj, ponieważ przerodził się w ogólną przepychankę etc., z żalem stwierdzam, że dałam się w nią wciągnąć, ale to się nie powtórzy]

Coz za rados widzac te 24 osoby na mudzie
no i poznanie dwoch zupelnie nowych graczy w odstepie 4h to takze mile zaskoczenie.

czy to tylko takie zludzenie

aha no i te 5 elfow na jednej lokacji juz myslalem ze to jakas inwazja w celu opanowania Orhii

mam nadzieje ze bedzie tak dalej bo juz mozna swobodnie spotykac graczy w grze bez intensywnego szukania

zdrawin
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 16 Sty, 2005 - 22:18
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
W gruncie rzeczy mud jest przystosowany do ok. 40-50 graczy. Mam nadzieję, że ostatnia tendencja wzrostowa się utrzyma, bo jak są gracze to chce się coś robić i coś tworzyć, bo jest dla kogo.
Pozdrawiam,
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 16 Sty, 2005 - 23:23
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ja tylko chcialem napisac, zeby ktos sobie nie myslal, ze ten chwilowy wysyp ma cokolwiek wspolnego z jakoscia tego muda, ktora przemilcze.

Krotka pilka.
Ragar napisal na twoim necie, mimowolna reklame Warlocka.
(jak kogos interesuje tu znajdzie te notke:
http://forum.twoj.net/index.php?showtopic=7107&view=findpost&p=350918
)

No i zlecialy sie odrzuty z Arki.
Bywalo i 40 osob po takich reklamach.
Tylko jak orientowaly sie jak sprawy stoja to odchodzily.
Teraz kwestia wizow, czy pozwola odejsc tej grupie.

I prosze nie zapominac ze sposord tej 20tki zalogowanych kilku to starzy wierni, acz niedoceniani gracze.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Erkar
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 10:30
Skryba


Dołączył: 08 Lip, 2004
Posty: 68

"Jak ktos chce cukierkowy mud gdzie spotkany wyexpiony gracz za cholere cie nie zaatakuje ale pomoze, da kase i oprowadzi niech idzie na warlocka, gdzie nie ma wojen praktycznie i nie da sie pasc
Tylko wiecie mud bez wyzwan jest strasznie nudny."

fajna ta reklama Ragara...

btw, ja jak kogos nowego spotkam to zabije...

a teraz na powaznie... przeciez powodem braku wyzwan na warlocku jest tez sam ragar, i inni gracze, ktorzy najpierw kazdego nowego dopakowuja, expia w bardzo szybkim tempie i przyjmuja do gildii, czesto w czasie krotszym niz tydzien.

no i mamy brak wyzwan.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 11:23
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
odgadlem najskrytsze sny draka.
on chce byc jedynym graczem na tym mudzie.
mu inni gracze nie potrzebni.
to dla tego pisze glupie notki i krytykuje kretynsko wszystko.
to dla tego ciagle kogos wprowadza w blad.
i kazdego nowego stara sie zrazic.

ja np. spotkalem 3 nowych graczy ktorym pomoglem, i na pewno zaden z nich nie mial nic wspolnego z arka, bo nieumieli dobywac broni, nie umieli dolaczac do druzyny i nic nie umieli, ale calkiem dzielnie trzymali sie jakiegos tam erpega, mysle wiec ze mozna liczyc na swierzy plankton, z ktorego moze kiedys urosna duze ryby. oby o takim ego, aby zmiescic sie w stawie z innymi, nie drake?

_________________
uczucia cieple i serdeczne sa zawsze banalne i nieprzydatne, artystyczne zas sa tylko podraznienia i zimne ekstazy naszego zepsutego systemu nerwowego, Lizawieto- T. Mann
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Argen
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 13:28
Skryba


Dołączył: 03 Wrz, 2004
Posty: 67
Skąd: Gorlice
[quote="Drake"]

No i zlecialy sie odrzuty z Arki.
Bywalo i 40 osob po takich reklamach.
Tylko jak orientowaly sie jak sprawy stoja to odchodzily.
Teraz kwestia wizow, czy pozwola odejsc tej grupie.


taa powiem tyle jak masz pieprzyc takie smety to lepiej zamilknij bo szkoda nawet slow zeby to komentowac. No i coz za zacheta dla innych nie graj w warlocka bo cie nazwa odrzutem wrrr i takie cos pisze osoba co jeczy ze malo graczy jest ....................
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 19:35






Coz Rangar troszke mnie przerazil .

No bo Jak na mudzie jest narazie 20 osob gora to jeszcze jakbysmy sie wszyscy zabijali to by byl syf

Sadze ze podobnie wygladala Arka na poczatku , taki cukierkowy mud.
Ale jesli dojda nowi gracze zrodza sie konflikty to chyba oczywiste a jak zaczniemy sie tak wybijac jak jest nas zaledwie tylu to jak cie mlodzi mieli by tu przezyc?

a mowic o odpadach z arki coz ja gralem w arke i nie uwazam sie za odpada i jesli to forum czytaja nowi gracze to raczej niezacheca ich ono do gry.

to tyle a
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ynshrug
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 20:32
Skryba


Dołączył: 10 Lis, 2003
Posty: 95
Skąd: Nieznane
Nie mam nic przeciwko zabijaniu!
Tylko dajcie mi gildie i speca ;P

_________________
Zielony, zwany Czerwonym. Ciemno zolty niebieski, z lekkim odcieniem rozowego brazu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 20:39
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
[quote="Drake"]Ja tylko chcialem napisac, zeby ktos sobie nie myslal, ze ten chwilowy wysyp ma cokolwiek wspolnego z jakoscia tego muda, ktora przemilcze.

Aż się chce pracować i tworzyć.
Dzięki Drake za słowa wsparcia i otuchy.

I.

PS. Wysyp nie ma wiele wspólnego z notką Ragara na forum twoj.netu, bo zaczął się już wcześniej.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 21:14
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
re Indhira (reszty nie czytam, bo mi sie nie chce):
Wspieram wspieram wspieram i widze co z tego wychodzi. (absolutnie nic)
Znam jeszcze pare osob, ktore wspieraly i ladnie na tym wyszly.
Dosc klamania i podlizywania sie. Powiedzialem prawde, ktora najwyrazniej ubodla. Tak to juz z prawda bywa.
Zrobicie z tym co zechcecie.
I mam szczera nadzieje, ze to co zrobicie spowoduje, ze nie bede potem mowil: "A nie mowilem?"

D.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Argen
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 21:53
Skryba


Dołączył: 03 Wrz, 2004
Posty: 67
Skąd: Gorlice
Drake nie mecz sie zatem z tym beznadziejnym mudem nikt cie tu nie trzyma a jak masz dalej pisac swoje mentorskie notki to idz na twoj.net moze tam ktos cie zrozumi bo tu najwyrazniej swym wielkim rozumem i poczuciem jakosci zaginasz nas wszystkich
miejmy nadzieje ze zrozumiesz to co napisalem i nie odbierzesz tego jako komplement

yh
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 22:19






Slowne przepychanki na tym forum nie maja sensu, narzekania tak samo... to do niczego nie prowadzi. Rozwiazanie jest jedno. Nie podoba sie nie graj ( szkoda tylko, ze skads juz to znam )

Astaroth
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 22:34
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Usuwam to - zgodnie z zasadą, że po usunięciu notki usuwam również notki przez nią wywołane - po to jestem moderatorem, żeby moderować, w tym również siebie.

No, tym to mnie rzucilas na kolana.
Widze, ze przejelas slownictwo od Ragara.

Nie, nie jest chujowy.

Warlock jest mlodym mudem majacym ogromny potencjal. Posiada wiele rozwiazan kodowych niedostepnych na innych mudach oraz do pewnego czasu posiadal latwosc we wprowadzaniu nowych pomyslow graczy. Ciekawie zarysowany swiat (domena Ochria), niestandardowo potraktowany.
Kiedys wspoltworzyli go gracze. I nadal to robia. I nie mylic tworzenia z lobbowaniem na rzecz swojej postaci czy gildii. Mysle o niezliczonych opisach pomyslach, emocjach, zgloszeniach bledow. Mysle o gotowych projektach gildii, o wspoltworzeniu podstaw innych gildii. Kiedys decyzje byly podejmowane bardzo szybko i rownie szybko wprowadzane. Kiedys.
Obecnie sprawa na mudzie wyglada tak:
-bug w systemie walki powoduje frustracje starych zgildiowanych, wiec naprawde nie chce wiedziec jaka wywoluje u bezgildiowcow. (i jesli chodzi o zgildiowanych to akurat ja malo na nim cierpie, albo po prostu sie przyzwyczailem, wiec nie pisze o sobie)
-bugi tu i owdzie w NPCach, czy lokacjach, ktore sa niebezpieczne mowiac delikatnie - z tym sie cos ruszylo, ale jeszcze nie do konca.
-gildie - w tej chwili zadna gildia nie jest tak naprawde skonczona - moze poza kmaranska. Zreszta nie wiem tego na pewno, bo nie rozmawialem na ten temat z nikim stamtad. (wlasnie porozmawialem - podobno czesc rasowa jest raczej skonczona).
[Na prosbe osoby z ktora rozmawialem dokonalem pewnych zmian w powyzszej wypowiedzi - chodzilo o autoryzacje.]
Kilku gildi rasowych w ogole nie ma. A jedna jest totalnym i jednym wielkim nieporozumieniem, jesli chodzi o moje rozumienie: jedynej dostepnej na mudzie gildii rasowej dla tej jakze licznej rasy".
Nie wiem jak inne, ale czesc gildii ma gotowe opisy popisane, wszystkie mechanizmy poopisywane, i gore emocji do tego i na dokladke mase multum pomyslow. Nic. Cisza. Lezy jak lezalo. Pare osob przez to odeszlo - pare trwa na posterunkach.
Aha, i argument, ze kodujemy te gildie ktore sa najbardziej liczne jest wprost genialny. Bo to powoduje dokladnie taki mechanizm, ze te gildie bardziej liczne staja sie jeszcze liczniejsze, bo do tamtych nieskonczonych i "olanych" po prostu nie ma do czego przyjsc. A nawet jak ktos przyjdzie i poprobuje cos pisac to napotka cisze. Brak odpowiedzi. Brak akcji.

Lubie tego muda. Lubie magow. Lubie graczy. Jest tu troche mojej pracy i pomyslow. Ja juz kiedys powiedzialem. Obojetnie co sie bedzie dzialo, jakie beda schizy.
Nigdy, przenigdy nie opuszcze tego muda, ani gildii reptilionow.
A zdanie swoje mam jakie mam.

Co trzeba zrobic?
Zrozumiec trzy wazne rzeczy:
Jedna: mud jest dla graczy i dla wizow. Obu tym grupom ma sprawiac przyjemnosc. Niestety ta druga grupa ostatnio coraz czesciej zdaje sie o tym zapominac. Tej pierwszej tez sie zdarza (vide moje notki). W ogole od jakiegos czasu czuje jakby mi ktos rzucal klody pod nogi i nie tylko ja.

Druga: Wiecej zyskasz, skonczywszy zaczete, niz zaczawszy nowe. A skonczyc trzeba na Warlocku sporo rzeczy. Ale zeby je skonczyc to trzeba chociaz zaczac je konczyc. Narzekanie ile to rzeczy trzeba skonczyc nie powoduje wartosci dodanej (mnie pozostalo narzekanie, bo pisanie opisow "do szuflady" przestalo mnie bawic jakis czas temu).

Trzecia: Trzeba sie nauczyc odrozniac prawde od falszu. W tej chwili uzywa sie na tym mudzie, uproszczonej i przeinaczonej wersji tej zasady:
1. "Wszystko jest falszem."
Kiedys uzywalo sie innej:
2. "Ten kto jest mily na pewno jest szczery - trzeba mu bezgranicznie ufac."
Sami ocencie czy jest ona sensowna.
Ogolnie obecnie panuje zasada, ze w kazdym zwroceniu uwagi upatruje sie osobistego interesu (to dlatego, ze zbyt dlugo uzywano zasady 2. i ktos sie przejechal) i w zadnym wypadku nie moze chodzic o dobro muda - przecierz to bez sensu! Przecierz kazdy mysli o wlasnym interesie! Nikt nie mysli o dobru muda!
Dlaczego nagle zastosowano odpowiedzialnosc zbiorowa? Za naiwnosc sie placi, ale to nie powod zeby wyzywac sie na innych. I tym samym na mudzie. Szczegolnie, że ze stronny innych graczy nic sie nie zmienilo.
Trzeba przestac slepo odpowiadac: "Nie.", badz przestac nie odpowiadac w ogole, bo tak tez sie zdarza.
Trzeba powrocic do analizowania sensownosci czegos takiego.

PS: Mialem juz nic nie pisac, ale glebia Twojej notki Indhira powalila mnie na kolana. Wiec nie odpisujcie mi juz jaki to ja jestem taki i owaki, bo wylogowuje sie i nie zajze na forum az do momentu, kiedy przyjdzie czas by napisac notke pod tytulem: "A nie mowilem?" Oby nigdy to nie nastapilo.
PS2: Chyba, ze mi sie cos odwidzi. Albo ktokolwiek wezmie sobie do serca to co napisalem wyzej.

Drake

Argen: na twoim necie to ja stale urzeduje i mam sie bardzo dobrze. Nawet moderatorem mnie zrobili tu i tam. Wink

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 18 Sty, 2005 - 12:45, w całości zmieniany 4 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kyllan
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 22:53
Skryba


Dołączył: 24 Mar, 2003
Posty: 68
Skąd: Księstwo Olgrionu & nasza STOLICA
ocenzurowany Topik zmienil miejsce bytowania i tym samym 'zszedl z wokandy'... "twarz" jest wszystkim.....

_________________
Nor'e D'ie M'ee - Choc Brutalnie to Szczerze!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gość
Temat postu:   PostWysłany: 17 Sty, 2005 - 23:08






Indhira bierz odpowiedzialnosc za swoje notki, a nie je ladnie kasujesz bo mozesz.

A.
 
   
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006