Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 20 Gru, 2006 - 17:34
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Mi ktos wylaczyl magie w dlugiej wojennej lancy (czy jakos tak).

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aran
Temat postu:   PostWysłany: 20 Gru, 2006 - 20:00
Skryba


Dołączył: 23 Lut, 2006
Posty: 63

Zgadza sie. Na razie wszystkie magiki Orchijskie maja wylaczona, co wynika ze zmiany w standarcie. Najpozniej jutro, magia wroci, tyle, ze w nieco innym wydaniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aran
Temat postu:   PostWysłany: 25 Gru, 2006 - 14:56
Skryba


Dołączył: 23 Lut, 2006
Posty: 63

Witam,
Jak wiadomo....Warlock wciąż wymaga wielu zmian, zwanych ogólnie balansem. Jako, że zdania co do tego, jaki stan rzeczy należy uznać za idealny i do niego dążyć sa sprzeczne, czego dowodem jest ten temat, postanowiłem jeszcze raz poprosić Was o uwagi. Jak zwykle, licze na konkrety. Co, dlaczego, jak i na co zmienić. Część z Was deklarowała pomoc w balansie, mam andzieję, że pójdzie lepiej niż z opisami czarów których wciąż od nikogo nie otrzymałem. Osoby dysponujące czasem, oraz chcące wpłynąć na przyszły balans, prosze o kontakt.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 01 Sty, 2007 - 10:30
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Ja a propos takiej odpowiedzi do jednej z pierwszych notek:
Cytat:

Zgadza się. Jednak to kwestia odpowiedniego wynagrodzenia za walkę, a nie obcinania umiejętności defensywnych. Obecny system całkowicie nie radzi sobie z obliczaniem expa z mobów o wysokich umiejętnościach.


Do tej pory takie cos bylo okreslane sztucznie poprzez podniesienie wspolczynnika expa na calym obszarze, potem sie cos popsulo (albo wspolczynnik byl niedoszacowany, albo po prostu nikt nie raczyl go zmienic po rebalansie danego expowiska).

Jest jakas szansa, ze system jako taki bedzie to uwzglednial?
Ja wiem, ze to jest miecz o dwu ostrzach, wtedy zarowno za trudne moby moze byc exp, jak i za latwe moze go w ogole nie byc.

Zwracam uwage, ze poza umiejetnosciami, statami takze inne czynniki sa rownie wazne w okreslaniu ile ma byc za to expa. (sprzet, dostepnosc, moby agresywne/wspierajace sie, goniace, blokujace, agresywne poruszajace sie (patrole), uciekaja w malej kondycji itd. )

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora


Ostatnio zmieniony przez Drake dnia 01 Sty, 2007 - 10:49, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aran
Temat postu:   PostWysłany: 01 Sty, 2007 - 10:47
Skryba


Dołączył: 23 Lut, 2006
Posty: 63

Nie istnieje coś takiego jak współczynnik expa określający expodajność mobów na danym obrszarze. MAłym, ani dużym. Możemy to kontrolować albo w jednym konkretnym mobie, albo na całym Mudzie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 01 Sty, 2007 - 10:51
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Aran napisał:
Nie istnieje coś takiego jak współczynnik expa określający expodajność mobów na danym obrszarze. MAłym, ani dużym. Możemy to kontrolować albo w jednym konkretnym mobie, albo na całym Mudzie.

To konkretnie mialem na mysli.
Tylko, ze ani w sumie Mag przydzielajacy taki wspolczynnik, ani system tego nie ogarnie. A system w szczegolnosci. Mag dalby rade po jakichs testach.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Aran
Temat postu:   PostWysłany: 01 Sty, 2007 - 11:03
Skryba


Dołączył: 23 Lut, 2006
Posty: 63

Zgadza się. Będzie więc przeprowadzony balans expowisk. Jednak aby go dokonać trzeba zakończyć zmiany globalne, które wykonane po balansie expowisk, mogły by go na nowo zepsuć. Były postulaty o zmniejszenie losowości, zmniejszenie czasu walki, i zwiększenie expa ogólnie...takie rzeczy kontroluje się pierw globalnie, a później dopracowywuje lokalnie w expowiskach..Jeśli zarówno my, jak i Wy uznacie, że system walki nie wymaga więcej poprawek i zmian, będziemy mogli w oparciu o niego określić balans expowisk.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 23 Lip, 2007 - 14:05
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Moje pytanie jest czysto teoretyczne i skierowane do Esaila Wink

W jaki sposób oceniasz siłę bojową danej gildii?

Tzn. czy uważasz daną gildię za silną podliczając poszczególne treningi umiejętności, czy może testujesz w praktyce zakładając postacie o takich
samych cechach i otganizujesz sparingi między nimi?

Nie chodzi mi o jakis szczególny przypadek, tylko raczej o sam mechanizm.
Np zawsze twierdziłeś, że Leśne są silne, ja z kolei uważam, że to słaba gildia:)

Oczywiście z 2 linii są całkiem nieźli z ich sztylecikami, czy łukami, ale w pojedynke takim elfem gra się ciężej, niż przeciętnym rasowcem z innej gildii.

Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 23 Lip, 2007 - 14:38
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Drannor napisał:
Moje pytanie jest czysto teoretyczne i skierowane do Esaila Wink

W jaki sposób oceniasz siłę bojową danej gildii?

Tzn. czy uważasz daną gildię za silną podliczając poszczególne treningi umiejętności, czy może testujesz w praktyce zakładając postacie o takich
samych cechach i otganizujesz sparingi między nimi?

Nie chodzi mi o jakis szczególny przypadek, tylko raczej o sam mechanizm.
Np zawsze twierdziłeś, że Leśne są silne, ja z kolei uważam, że to słaba gildia:)

Oczywiście z 2 linii są całkiem nieźli z ich sztylecikami, czy łukami, ale w pojedynke takim elfem gra się ciężej, niż przeciętnym rasowcem z innej gildii.

Pozdrawiam


Witaj,
Staram sie stosowac obie metody. Dlatego mam chyba najwiecej sekondow ze wszystkich wizow (chociaz glowy nie dam). Wink
Co do Lesnych Elfow, czy tez trafniej Dzieci Natury. Generalnie zalezalo mi na tym zeby w jakis sposob odzwierciedlic odciecie od swiata zewnetrznego (dlatego nie maja w gildii broni ani zbroi z metali), a takze chcialem jakos tak dobrac uzbrojenie zeby pasowalo do lasu. Stad na samym poczatku byly noze, toporki i wlocznie. Pozniej na prosby graczy zmienilem podstawowa bron.
Co do sztylecikow, to elfy nimi walczace sa slabe bo jestesie przyzwyczajeni wszycy do ogolnej dostepnosci broni magicznej (jeszcze nie widzialem kogos bez magika), a musze przyznac ze brakuje dobrego magicznego sztyletu (brakuje mi miejsca(expa) gdzie moglbym jakis sensowny sztylecik wsadzic). Nie ukrywam ze mam w posiadaniu kilka egzemplazy w miare sensownej broni tego typu.

A co do sily... to moim zdaniem pojecie bardzo wzgledne. Dla jednych gildie w ktorych nie da sie expic solo sa slabe dla innych nie. W przypadku lesnych elfow ich sila lezy kooperacji z innymi lesnymi elfami.

Pozdrawiam,
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 23 Lip, 2007 - 18:37
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Mam jeszcze inne pytanie.

Jak wiadomo niektórym, skasowałem moje sekondy, co było
jednym z warunków oddania mi Gildii Mistrzów.
SKoro jednak Gildia została zamknięta, czy mogę liczyć na zwrot moich postaci?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 23 Lip, 2007 - 20:00
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Drannor napisał:
Mam jeszcze inne pytanie.

Jak wiadomo niektórym, skasowałem moje sekondy, co było
jednym z warunków oddania mi Gildii Mistrzów.
SKoro jednak Gildia została zamknięta, czy mogę liczyć na zwrot moich postaci?


Szczerze, nie wiem. Ja osobiscie nie mam mozliwosci oddawania postaci czy tez ich cofania.

Es.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 24 Lip, 2007 - 10:23
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Esail napisał:

Co do sztylecikow, to elfy nimi walczace sa slabe bo jestesie przyzwyczajeni wszycy do ogolnej dostepnosci broni magicznej (jeszcze nie widzialem kogos bez magika), a musze przyznac ze brakuje dobrego magicznego sztyletu (brakuje mi miejsca(expa) gdzie moglbym jakis sensowny sztylecik wsadzic). Nie ukrywam ze mam w posiadaniu kilka egzemplazy w miare sensownej broni tego typu.
Pozdrawiam,
Esail


Fakt. Coś podświadomie podpowiada mi, że z dobrymi brońmi DN pokazałyby naprawdę dużo. Szkoda, że nie mają mieczy - to by był prawdziwy power:)

A co do podłączenia - w piramidzie Licza dać! Na górze tam u mumii królewskich;)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006