Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Lokkak
Temat postu:   PostWysłany: 13 Paź, 2009 - 18:13
Mądrala


Dołączył: 25 Kwi, 2004
Posty: 207
Skąd: Edoral
Kungar napisał:
Nieciekawy log pt. "konik z antymaterii"
Cytat:
> ocen konika

Oceniasz, ze nieduzy kosmaty konik wazy -668736 gramow, zas jego objetosc wynosi
-504722 mililitrow
.
Wyglada na w pelni wypoczetego, bardzo spragnionego, glodnego, i nieobciazonego.


Mam nadzieję, że pamiętałeś o zgłoszeniu błędu w koniku. A czy jest z antymaterii mogłeś się bardzo łatwo przekonać - jeżeli przy dosiadaniu go nie zamieniłeś się w wiązkę energii to nie był z antymaterii. Razz

Kungar napisał:
Również nieciekawy log pt. "o so chodzi" Confused
Cytat:
> wejdz do trzeciego straganu
Odchylasz na bok plachte i wchodzisz do wysokiego czarnego straganu.
Wnetrze namiotu.
===] wyjscie.
Nieduzy kram.
> przejrzyj
Lista wystawionych przedmiotow:

Lodowy runiczny baselard : 10 platynowych monet.
Masywny czarny mlot : 500 platynowych monet.
Mlot : 500 platynowych monet.
Smukly srebrzysty mlot : 500 platynowych monet.
Krysztalowy potezny mlot bojowy : 100 platynowych monet.
Ognisty polyskujacy mlot wojenny : 300 platynowych monet.
Trojkatna szeroka tarcza : 10 platynowych monet.
Trojkatna szeroka tarcza : 10 platynowych monet.
Czarna zdobiona zbroja plytowa : 100 platynowych monet.
Bojowy posrebrzany gwiazdzisty mlot : 100 platynowych monet.
Bojowy posrebrzany gwiazdzisty mlot : 100 platynowych monet.
Lsniaca zdobiona zbroja plytowa : 30 platynowych monet.
Stara plytowa para butow : 10 platynowych monet.
Lsniacy stalowy helm garnczkowy : 10 platynowych monet.
Kolczy wytrzymaly kaptur : 5 platynowych monet.


Kryzys dotarł na muda, czy też ktoś wykorzystuje bugi? Przechowalnia sprzętu alternatywna dla skrzyni gildiowej z której każdy może wyjąć magika?


Taki stragan trochę kosztuje i każdy może wykupić jego zawartość - więc jako przechowalnia zbyt bezpieczny nie jest.

Cytat:
Trzeci nieciekawy log pt. "najkrótszy long na świecie"
Wnętrze tego arcydrogiego straganu. Wizowie znaleźli sposób żebyśmy czytali długie opisy. Uczynili je identyczne z krótkimi. Very Happy
Cytat:
> sp
Wnetrze namiotu.


W takim wypadku, jeżeli masz pomysł, możesz zgłosić propozycję nowego opisu komendą zglos pomysl.

_________________
Pozdrawiam,
Lokkak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 13 Paź, 2009 - 18:51
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Powtarzałem to wielokrotnie, więc powtórzę jeszcze raz: do zgłaszania błędów służy polecenie "zglos blad". Zgłoszenie błędu na forum na90% nie spowoduje jego poprawienia.

Pozdrawiam,
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 14 Paź, 2009 - 08:50
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Lokkak napisał:


Mam nadzieję, że pamiętałeś o zgłoszeniu błędu w koniku.


Nie przeszkadza mi to. Konik działa i nie generuje to dla mnie żadnych widocznych błędów. Ot zabawna ciekawostka. Wklejenie tego loga nie miało na celu spowodowanie jego poprawienia.


Lokkak napisał:

Taki stragan trochę kosztuje i każdy może wykupić jego zawartość - więc jako przechowalnia zbyt bezpieczny nie jest.


Ktoś kogo stać wydać 500 platyny na broń, która wytrzyma jedną sesję intensywnego expienia sam ją sobie wyjmie. Pozostałych stać nie będzie. To 100% bezpieczna przechowalnia sprzętu.

Lokkak napisał:


W takim wypadku, jeżeli masz pomysł, możesz zgłosić propozycję nowego opisu komendą zglos pomysl.


Dlaczego niby mam tracić czas żeby opisywać coś co jest czyjąś prywatną własnością?
Kupował tam nie będę bo mnie nie stać, więc zaglądać również nie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lokkak
Temat postu:   PostWysłany: 14 Paź, 2009 - 09:06
Mądrala


Dołączył: 25 Kwi, 2004
Posty: 207
Skąd: Edoral
Kungar napisał:
Nie przeszkadza mi to. Konik działa i nie generuje to dla mnie żadnych widocznych błędów. Ot zabawna ciekawostka. Wklejenie tego loga nie miało na celu spowodowanie jego poprawienia.


Zwykle postępuje się tak, że jeżeli jest błąd to się go zgłasza - jazda na takim koniku może zawsze podpaść pod wykorzystywanie bugów.

Kungar napisał:
Lokkak napisał:
Taki stragan trochę kosztuje i każdy może wykupić jego zawartość - więc jako przechowalnia zbyt bezpieczny nie jest.

Ktoś kogo stać wydać 500 platyny na broń, która wytrzyma jedną sesję intensywnego expienia sam ją sobie wyjmie. Pozostałych stać nie będzie. To 100% bezpieczna przechowalnia sprzętu.


Ktoś taki może z czystej złośliwości wykupić ten sprzęt i zezłomować.

Kungar napisał:
Lokkak napisał:
W takim wypadku, jeżeli masz pomysł, możesz zgłosić propozycję nowego opisu komendą zglos pomysl.


Dlaczego niby mam tracić czas żeby opisywać coś co jest czyjąś prywatną własnością?
Kupował tam nie będę bo mnie nie stać, więc zaglądać również nie.


Możesz zawsze taki stragan postawić i sprzedawać rzeczy, które znalazłeś - opis, który powstanie nie będzie podłączony tylko do tego jednego straganu.

_________________
Pozdrawiam,
Lokkak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2009 - 16:32
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Nie mamy komentarzy do logow to napisze tutaj.

Odnosnie straganow, bo jak rozumiem odnosi sie w pewnym sensie do mnie.
Dlaczego twoim zdaniem to wykorzystywanie bledu?
Czy w realiach muda kupiec nie moze trzymac swoich prywatnych rzeczy w magazynie straganu tylko musi w domu? Skoro nie moze ich trzymac normalnie (bo magazynu nie ma i wszystko co w straganie jest sila rzeczy na widoku, na wystawie), moze wystawic je po takich cenach, ktore ewidentnie sugeruja, ze nie jest to przedmiot na handel. Np wystawic swoje stare kalesony za 100 platyny. Ktos kupi, stratny raczej nie bedzie, ale trzeba bedzie sobie znalezc nowe kalesony.

Nie jest to objaw egoizmu ze strony tego kupca. Nie mialby nic przeciwko gdyby takie kalesony pozyczyl/wzial sobie jego brat, kuzyn czy stryjek. Niech mu bedzie cieplo w dupe.
Problem pojawia sie wtedy, kiedy w tymze domu regularnie zjawia sie przyrodni brat ex-meza jego obecnej zony i bierze - nie jedna pare kalesonow - tylko wszystkie jakie aktualnie znajduja sie na stanie. I nie wiadomo co z nimi robi. Bo chyba nie "misia". Stawiam na zlomowanie w ramach zlosliwosci.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2009 - 17:50
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Nie miałem pojęcia, że to twój stragan. Wykorzystanie błędu, bo to korzystanie z kodu niezgodnie z intencją twórcy. Skoro niezgłoszenie ujemnej wagi poprawnie działającego konika może być według Lokkaka uznanie za wykorzystywanie błędów to tym bardziej używanie straganu jako przechowalni.


Drake napisał:

Problem pojawia sie wtedy, kiedy w tymze domu regularnie zjawia sie przyrodni brat ex-meza jego obecnej zony i bierze - nie jedna pare kalesonow - tylko wszystkie jakie aktualnie znajduja sie na stanie. I nie wiadomo co z nimi robi. Bo chyba nie "misia". Stawiam na zlomowanie w ramach zlosliwosci.

Wyrzuć kogoś takiego z domu. Nie wpuszczaj. Nie sądzę żeby ktoś złomował rzeczy z sarkofagu w siedzibie PR. Jak się loguje na dłużej raz na pół roku i robi zaopatrzenie a potem liczy, że bronie będą czekały następne pół roku przy grających dwóch-trzech osobach w tej gildii to taki ktoś się przeliczy. Trzeba grać i mieć kontakt z współgraczami to takich nieporozumień nie będzie. Choćby kontakt typu "wynocha stąd".
Jak zaczynałem grać to magika można było wyciągnąć z urny w Aer-morkir. Sam tam włożyłem wyjęty z Llekenem miecz z mumii i korbacz z wyprawy z Nilawgiem. Na mudzie na którym jest takie zatrzęsienie łatwych do zdobycia magików takie mecyje robić z powodu broni. Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
htrug
Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2009 - 21:02
Pisarczyk


Dołączył: 29 Cze, 2004
Posty: 188

masz sporo racji, tez bym zabral Razz
swoja droga powinno byc tak jak w ksc jest, ze to co na wieszakach czy czyms tam, tylko oficerowie moga targac
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lokkak
Temat postu:   PostWysłany: 16 Paź, 2009 - 22:10
Mądrala


Dołączył: 25 Kwi, 2004
Posty: 207
Skąd: Edoral
Kungar napisał:
Nie miałem pojęcia, że to twój stragan.


Z tego co kojarze nie jest to stragan Draka.

Kungar napisał:
Wykorzystanie błędu, bo to korzystanie z kodu niezgodnie z intencją twórcy.


W takim wypadku mam zgłaszać wykorzystywanie toporów bojowych czy katowskich do ścinania drzew? Czy wykorzystywanie młotów bojowych do rozłupywania przedmiotów czy kucia broni - one też nie były przeznaczone do tego celu?

Kungar napisał:
Skoro niezgłoszenie ujemnej wagi poprawnie działającego konika może być według Lokkaka uznanie za wykorzystywanie błędów to tym bardziej używanie straganu jako przechowalni.


Nie sądzę - wizowie doskonale wiedzieli o stosowaniu straganu w takim celu - nawet dokładnie o tym konkretnym przypadku.

Kungar napisał:
Wyrzuć kogoś takiego z domu. Nie wpuszczaj. Nie sądzę żeby ktoś złomował rzeczy z sarkofagu w siedzibie PR.


Nie ma takiej możliwości. Kodowo gildia Przebudzonych Reptilionów jest upośledzona w tym względzie. Rzeczy nie zostały zezłomowane - co się z nimi stało doskonale wiedzą sami zainteresowani - dodam tylko, że moim zdaniem skrzynia gildiowa kłóci się z instytucją Autojoina - po co taka skrzynia w gildii do której każdy może wejść, wyjąć co mu się podoba, sprzedać i kasę przekazać innemu secondowi na umy.

_________________
Pozdrawiam,
Lokkak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu: Komentarze do logów.  PostWysłany: 17 Paź, 2009 - 11:35
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Witam,

Zgodnie z zapotrzebowaniem otwieram ten temat.

Pozdrawiam,
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Esail
Temat postu:   PostWysłany: 19 Paź, 2009 - 08:48
Mag Warlocka


Dołączył: 07 Lis, 2003
Posty: 191
Skąd: Opole
Widzę, że powtarza się stary schemat. Jak tylko na mudzie pojawia się w miarę rozsądna liczba grających, to na forum zaczyna się obrzucanie się błotem (w zasadzie przez te same osoby) przez "starych".
Wchodząc na forum, gracz nieznający jeszcze muda tylko się zniesmaczy i na muda już raczej nie wejdzie. Dlatego, może warto obrzucanie się błotem przenieść do PM?

Ludzie, dorośli w większości jesteście a zachowujecie się czasem jak dzieci.

Pozdrawiam,
Esail
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lokkak
Temat postu:   PostWysłany: 20 Paź, 2009 - 11:36
Mądrala


Dołączył: 25 Kwi, 2004
Posty: 207
Skąd: Edoral
Kungar napisał:
Odsunięcie? Aran był jednym z dwóch wizów na porzuconym mudzie. Narzekanie na niego jest trochę nie na miejscu. Tak jakby kod tworzony przez innych był bezbłędny.


Nie wiesz o bardzo wielu innych rzeczach - poza tym był jednym czterech wizów. I nie na porzuconym - z tego co kojarzę Aran powywalał większość wizów.

Kungar napisał:
Po co wam te poziomy ja się pytam? Mud z zakazem zabijania innych graczy, bez wojen między gildiami i z magikami które średnio wyumiona postać bez speca na przyzwoitym poziomie może wyjąć w pojedynkę. Chcecie jednym ciosem zabijać smoka?


Widać masz spory potencjał do poznania muda - średnio wyumiona postać bez speca nie wyjmie większości magików od szefów (nie liczę magików pojawiających się losowo u różnych npców). Średnio wyumiona postać na przyzwoitym poziomie nie przeżyje kilku rund w niektórych miejscach. Do tego nie ma zakazu zabijania innych graczy. Zacytuję tutaj Garagotha.
Garagoth napisał:
- Atakowanie innych graczy, zarówno masowo jak i pojedynczo, jest dopuszczalne, zachowując dobry smak i kulturę. Ponieważ są to wartości niemierzalne, to jest to bardziej prośba czarodziei Warlocka niż jedna ze ścisłych zasad.


Kungar napisał:
Że mud jest niestabilny to każdy może się przekonać. Różnie działające komendy, niepoprawialne błędy, błedy które po poprawieniu i przelogowaniu znów się odnawiają (np. ujemna waga konika), dziwne respawny itp. ale tak jest od zawsze.


Jeżeli nie będą zgłaszane błędy to o ich istnieniu nikt się nie dowie. Jakoś większość zgłoszonych przeze mnie błędów jest poprawiana.

_________________
Pozdrawiam,
Lokkak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 20 Paź, 2009 - 13:16
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

Ale przynajmniej dwa wyjmie. Na innym trzeba mieć speca i lub silną druzynę żeby wyjąć cokolwiek czym dałoby się walczyć. Na magiki zaś trzeba mieć speca, silną drużynę i szczęście nierzadko.

Pomyłka wyjmie 9 o ile dobrze liczę. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Astaroth
Temat postu:   PostWysłany: 20 Paź, 2009 - 13:31
Skryba


Dołączył: 02 Paź, 2003
Posty: 81
Skąd: The Darkest Darkness
Jesli chodzi o magiki w swiecie Warlocka to nalezy zwrocic uwage na jedna podstawowa rzecz... klimat swiata. KCki sa systemem pelnym magicznych przedmiotow a magia jest nieodlacznym elementem zycia. Stad tez podejrzewam na Warlocku tyle magicznych rzeczy. Inne mudy, np arka czy barsawia, oparte sa na swiatach, gdzie magiczna bron czy zbroja to rarytas i unikat... stad dostepnosc takich rzeczy na tych mudach jest niewielka, a mozliwosc wyjecia ich znacznie utrudniona.

Pozdrawiam,
A.

_________________
Świat wspiera się na czterech filarach. Na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych. Ale to wszystko jest niczym bez władcy znającego sztukę władania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drake
Temat postu:   PostWysłany: 23 Paź, 2009 - 10:07
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 11 Sie, 2002
Posty: 1020
Skąd: Roscor-Tornt
Kungar napisał:
Po co wam te poziomy ja się pytam? Mud z zakazem zabijania innych graczy, bez wojen między gildiami i z magikami które średnio wyumiona postać bez speca na przyzwoitym poziomie może wyjąć w pojedynkę. Chcecie jednym ciosem zabijać smoka?

No wlasnie nie chcemy. Jakbys nie byl tak strasznie egocentryczny to moze bys sie dowiedzial, ze zabijanie smokow to jedna z ostatnich rzeczy, ktora nas interesuje.

Nie chodzilo mi o bycie wypasem. Chodzilo mi o wplyw na walke. Na mudzie wchodze na lokacje i rownie dobrze moge rozmawiac na ircu w miedzy czasie bo zadnych komend nie musze wydawac (od czasu do czasu jedna - na ziola jak mnie bardzo potluka). Zajmuje to sporo - nie jestem w stanie tego w zaden sposob przyspieszyc. W mmo zeby cokolwiek zabic musze nacisnac kilka klawiszy w odpowiedniej kombinacji (zaleznie od klasy postaci) - tzn moge zostawic postac na autoataku i pewnie walka bedzie trwala tyle co na mudzie, ale mam mozliwosc jej przyspieszenia. Czlowiek traci zapal do literek po dluzszym graniu w mmo - moze nawet traci troche wyobraznie - bo tam wszystko podane na tacy.

Nie chce tutaj reklamowac mmo - wyjasniam fakty.

Co do magikow. Sa magiki i magiki. Sa bronie z aspektem magicznym, ktore mozna o kant dupy potluc a nie walczyc nimi na przyzwoitym poziomie - te tez liczysz? Sa tez bronie, ktorymi walczyc nie wypada ze wzgledu na rase, etos czy umy.

_________________
"Ci reptilioni są dziwni, nawet dla mnie."
Cadron, król Góry Feniksa, Mistrz Kamienia arcykapłan Gotam-Gora
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kungar
Temat postu:   PostWysłany: 23 Paź, 2009 - 19:31
Chochlik


Dołączył: 13 Lut, 2007
Posty: 134

htrug:
Jako gracz to pisałem.

Drake:
Wszystko ci się popieprzyło. Patrz notkę wyżej.
Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, ale cię trochę poduczę bo wykazujesz żenujące braki wiedzy jeśli chodzi o KC ze szczególnym uwzględnieniem rasy reptilionów.


Cytat:
Ulubione zbroje i bronie: z powodu posiadanej łuski nie są w stanie używać zbroi, które więcej niż dwukrotnie ograniczą ich zręczność lub szybkość, a także nie są w stanie chodzić w skórach smoczych. Spośród broni używają każdego jej rodzaju, ale największe predyspozycje przejawiają we władaniu swą pradawną, narodową bronią, tzn. toporomieczami. Często też używają mieczy, kusz i własnych pazurów chociaż ich arystokracja ze względu na swój status tego nie robi, obcinając je.


A to też z podręcznika odnośnie charakteru reptilionów.

Cytat:

Wyraz "twarzy" reptillionów jest raczej poważny i dystyngowany, chociaż mają duże poczucie humoru i często się śmieją. Ich głos składa się z wielu elementów syczących i dosyć łatwo wydają gwizdy, dzięki czemu rasa ta znana jest z częste go pogwizdywania jakichś melodii. Cechą charakterystyczną tej rasy, jest to, że są żyworodne i stałocieplne, a więc niezależne od temperatury otoczenia.


Dzięki temu następna gildia jaką napiszesz będzie może miała więcej wspólnego z KC a mniej ze świątynią taoistyczną.

I ci ludzie chcieli mnie uczyć jak grać reptilionem Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006