To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Indhira
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 15:55
Mag Warlocka


Dołączył: 26 Lip, 2002
Posty: 252
Skąd: Wyspy Kocie
re up:
Zależy od stopnia zniszczenia, po raz kolejny naprawia już coraz mniej.
I.

_________________
Ptaki powrotne umierają wśród pomarańczy na rozdrożach...
K. K. Baczyński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Warug
Temat postu:   PostWysłany: 15 Mar, 2004 - 21:57
Uczeń - Powieściopisarz


Dołączył: 13 Mar, 2004
Posty: 35
Skąd: Baku
Male pytanko odnosnie gornictwa :
-Jakie cechy rosna przy kopniu i ktore bardziej ??
Drugie mle pytanko :
-Jak podnosic sobie zrecznosc oprocz walki (czy wogole mozna) ??
.
.
.
.
.
Krasnolud - To brzmi dumnie

_________________
In your mind is real world
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Drannor
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 09:43
Expiarz wieściowy


Dołączył: 20 Gru, 2003
Posty: 757

Ja mam pytanie do Aministracji:

Czy administracja dobrze przemyslala sobie danie kmaranom tak ogromnej sily bojowej? Ja rozumiem, ze nigdzie indziej ich nie ma, ze trzaba iich promowac.... ale Bractwo daje tak ogromna sile, ze wedlug mnie stanowi to zachwianie rownowagi swiata. Kmarany sa niestety niepokonane, a co ciekawsze czlonek bractwa, majacy 1/3 mojego expa jest dla mnie poza zasiegiem. Ja wiem, ze w nowym systemie gildiowym rasowka moze byc silniejsza niz zawodowka. Kmarany mnoza sie w zastraszajacym tempie, a nawet gracze, ktorzy zaczeli grac innymi rasami, po pewym czasie rezygnuja i zakladaja kmarana.
Pozwole sobie zacytowac log z irca:
10:28 < Ex-PLicit> hyh
10:28 < Ex-PLicit> kolejny gobal
10:28 < Ex-PLicit> zobaczyl kmarana
10:28 < Ex-PLicit> w akcji
10:28 < Ex-PLicit> i juz nie chce grac
10:28 < Ex-PLicit> goblinem
10:29 < Ex-PLicit> eh...

Chyba nie o to chodzi na tym mudzie, co?

Ps: Ta notka nie ma na celu ataku na Bractwo, graja tam rowni kolesie,
ale moze czas obnizyc znacznie jego sile i dolozyc Zawodowke, ktora bedzie dla NIELICZNYCH?

Pozdrawiam,
Drannor

_________________
W sercu sługi Bożego, młotu na czarownice, płonie święty żar wiary i pragnienie służby. Miecz w ręku Pana tnie, by oddzielić plewy od ziaren, by plewy spalić w ogniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu: Eeech.  PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 10:28
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
No tu masz racje, Drannor.
Choc caly czas sie zastanawiam, co mam im obciac...
Kmarany sa silne teraz, bo sie wyexplili. A ze maja dobra zrecznosc, to im latwo.
Uniki maja miec obciete zaraz jak poprawie system walki (juz poprawiam, wiec spoko, to nie sa slowa na wiatr), ale wiem, ze mialy dlugo wysokie uniki i korzystaly z tego.

Kmarany prosze o niepodnoszenie krzykow, bo juz dawnodawno zapowiedzialem, ze to zrobie.

Bede obserwowal gildie i patrzyl, jaka ma sile po tej zmianie...

Pozdrawiam,
Garagoth.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Myorek
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 11:27
Skryba


Dołączył: 28 Lis, 2003
Posty: 52

re up i up:
Mam nadzieje, ze raptem nie bede mial 50% swojej sily bojowej :]
Pamietajcie ze nie nosimy plyt w sumie jedynie sprzet z bractwa. Tak nawiasem mowiac, to koty maja super defensa ale atak slaby.

re Drannor:
Kasty beda z tego co wiem, jak koty napisza sobie kocie miasto, a skoro nikt nie pisze opisow do niego to nie ma i pewnie dlugo jeszcze nie bedzie.
Pozdrawiam.

_________________
"Bez tajemnicy nie ma magii...."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 12:44
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Alez nic nie stoi na przeszkodzie dac stare uniki i olac to nienoszenie ciezkich zbroi - mi tak sie walczylo LEPIEJ niz teraz no ale coz.
Po prsotu za nieporozumienie uwazam np zabranie zbroi a tym samym 1/2 AC by nie dac nic w zamian - Zreszta przeciez testowalismy to przy ustalaniu nowej wartosci unikow bractwo - Dopiero przy tak wysrubowanych unikach jest sens nienosic ciezkich zbroi.
A to ze wiekszosc graczy ma mala zr i nie trafia przez wysokie uniki ... to juz inna sprawa.

Juz od dawna apeluje o zmiane dzialania uma uniki (najlepiej to nawet wszystkich bo tylko tarcze sa przepakowane na umie 20 % i zdaza mi sie ze z dobra tarcze majac uniki 70 a tarcze 20 przyjmuje na uniki 10 % a na tarcze 15 % ciosow...)

Pamietacie klotnie o klimat kmaranow ?
Narzekanie na picie - odpada przyrost hpkow dwukrotnie szybszy.

I moze powiem jeszcze raz - ze starymi nizszymi unikami i w pelnych plytach walczylo nam sie duzo lepiej. Z graczami gorzej ale expilo prosciej.
Teraz wchodze na 5 goborow i mnie jada ... kiedys moglem wyciac sam cale rowniny. (nie liczac hobgoborow).

Przy tworzeniu 7 warstw zbroi zapomniano o umach defensywnych ... ze stracily na waznosci. Ze teraz zeby cos dawac musza byc wysokie.
Ze nawet parowanie na 100 % daje mniej niz pelna zbroja plytowa na calym ciele...

Ragar.

A ja bym zaproponowal uciecie polowy AC kazdej zbroi zeby defensy(parowanie uniki tarcze) mogly byc obnizone na sensowny poziom i dawaly porownywalnie wiecej ... Tylko ze wtedy podniosa krzyk wszyscy bo bedzie im sie gorzej expic Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 12:49
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
I wez tu dogodz wszystkim...
Ech. Zobaczymy, co uda mi sie wymyslic. Moze sklece cos sensownie dzialajacego...

Pozdrawiam,
Garagoth.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 13:26
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
hmm, nie bardzo wiem o co chodzi z ta sila bojowa bractwa.
oczywiscie jest paru graczy, ktorzy sie maxymalnie wyexpili, poswiecili swoj czas i zaangazowanie na to by byc niepokonanym.. i sa...
jednak na przyklad taki mlody kmaran jak ja, chyba nie przedstawia soba przerazajacej wartosci bojowej.
nie moge pic, nie nosze blach... a zrecznosc mam taka, ze uniki nic minie daja...
zreszta jak pisal ragar, czy wytrenowanych na maxa unikach, juz daaawno temu (wiec i praktyczny powinien byc OK) liczba ciosow parowanych, czy oslonietych tarcza przekracza te unikniete... przy tak wysokim umie...
mam dziwne wrazenie ze cala rasa ma stracic tylko przez to, ze paru graczy grajacych kmaranami wyexpilo sie jak nikt, przez co wydaja sie niepokonani...
PS: jak expie z innymi mlodymi zgidliowanymi o porownywalnym poziomie, to niczym nie wyroznia sie na plus moja sila bojowa... bez zbroi i trzezwy, a jak juz pisalem z unikami ktore niwiele daja...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 13:42
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Jak juz mowilem to jeszcze zalerzy na czym sie expi.

Garagoth proponuje cos takiego - Zrobimy dwie postacie - Kmarana i orka - ustawisz im rasowe cechy, ale ilosc expa bojowego taki sam.
Uzbroimy w najlepszy sprzet z bractwa i dla orkow i zrobimy spar.
Co ja poradze ze mam poziom o jakies 40 podcech wiekszy niz kazdy inny gracz i malo mi moga zrobic. Ze walczac z drakiem trafia mnie zadko - bo ma 4 lev nizej zr. Ale jak trafia to 3 ciosami o 3 kondycje.
Ja go 10 sciagnalem do swietnej/dobrej ... mimo ze mam o wiele wieksza sile i cholernie mocna bron. Po prostu jak cos trafia kmarana trafia go 2-3 razy mocniej niz kazda inna opancerzona postac.

Juz na arkadii z RA sie przekonalem ze uniki gowno daja. Na walki solo - jeden na jednego to tak jest sila. Ale przy wojnach nic nie daja. Taka walka - 5 kotow na 5 orkow moglaby sie skonczyc pogromem kmaranow - bo tarcze dzialaja tak samo skutecznie czy przeciwnikow jest 1 czy 5. A uniknac 5 na raz to jest parodia.

Napisz te zmienione uniki dzialajace bardziej jak tarcze i parowanie ale slabije na solo to porobimy testy, zbalansuje sie i sproboje sie tez walki z graczami. Mysle ze jak beda tak zmodyfuikowane ze na solo slabsze ale na kilku skuteczniejsze przestana sie juz tak czepiac.

A i prosze mnie nie brac jako typowego kmarana - ja mam przegranych ponad 50 dni, znam tego muda znakomicie i wiem jak w 100 % wykorzystac swoja sile. A to umie niewielu. Pozatym z prawie ekwilibrystyczna zrecznoscia to malo co mnie moze z graczy trafic. Ale np unikam tylko 10 % ciosow strazy - wchodza jak w maslo (twierdza morglithow).

Przestac sie czepiac do kmaranow w plytach, oddac stare nizsze uniki i juz. Jak to taki problem jest ze na solo nikt z graczy nie podskoczy kmaranowi.
Chcialbym przypomniec ze tak wysokie uniki nie byly zrobione na prosbe Bractwa ani zadnych kmaranow tylko dlatego ze sie zaczelo czepianie na forum. I to jest wasza zasluga. Teraz jest czepianie sie ze sa za wysokie.

Ciekawi mnie jaka sile bedzie mial ork z SC z moja srednia.
Tez bedzie ze orki sa przepakowane ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ToRtuR
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 13:47
Papla


Dołączył: 28 Gru, 2003
Posty: 339
Skąd: Opole
Garagoth i Drannor źle patrzą na sprawę. Nigdy nie chciałem aby komuś coś zabierano i uważam to za strasznie błedne postępowanie. Jak już kmarany to dostały do niech mają inaczej sami się wizowie przekonają, że stracą wiarygodność i szacunek w oczach graczy.
Sprawa tyczy się głownie dość niedostosowanej do realiów swiata gildii goblinów. Wcale się nie dziwie, że odechciewa się gry zgildiowanym gobliem widząc jakie umiejętności - bardzo wcześnie - uzyskują inne rasy. A potwierdzenia moich słów nie trzeba daleko szukać - ile jest zgildiowanych goblinów, a ilu gra?
Widziałem loga, w którym Garagoth przedstawia gobliny jako rasę zdegradowaną do roli jaką pełnią w Warhammerze snotlingi - słabe, mizerne, tchórzliwe i lekko pocieszne - muszę przyznać, że te słowa wywarły na mnie bardzo negatywne wrażenie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ingwar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 13:58
Mag Warlocka


Dołączył: 14 Lip, 2002
Posty: 194
Skąd: Z Orchi. A skad by indziej??
Acham zaczelo sie..
I niech mi tylko ktos nie mowi ze nie mowilem.. Sad
Ze wszystko bedze ok.. (ten ktos wie o kim mowie)


Ingwar

ps. I zeby nie bylo.. jestem zlosliwy z premedytacja :>

_________________
Co jeszcze?
A oprocz tego
TinyFugue
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ragar
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 13:59
Papla


Dołączył: 20 Wrz, 2003
Posty: 368

Zgadzam sie ze gobliny sa pokrzywdzone z uwagi za to ze nie maja wcale umow defensywnych. A z ofensywnych - wlocznie sa nie do zdobycia w swiecie warlocka. Drzewce maja nizej wiec duzo na tym traca...
Tylko ze taki wizerunek goblinow pasuje do klimatu.
No ale zupelnie traci na grywalnosci.

Zreszta czekam na gildie elfow - ktorzy nie beda nosic ciezkich zbroi no bo jak elfy ? przeciez to slabsze jest od kmarana wiec zupelnie nie wypada... Jakie im bedzie trzeba dac uniki...
Dopiero bedzie ze przepakowana gildia.

A jeszcze jedna sprawa - Repty w opisie maja ze nie nosza ciezkich pancerzy bo maja wewnetrzne AC. Zgidiowane repty juz to maja... Ale chodza w pancerzach. Bez obrazy - lubie repty ale co o tym powiecie ?
Moim zdaniem zabrac im mozliwosc noszenia plyt - zobaczymy jak wtedy beda narzekac ... Jak im bedzie trzeba podpakowac tarcze.
Caly czas odzywa sie niezbalansowany system pacnerza - z Ac siegajacym 150 pkt (dla porownania na arce najlepsze pancerze maja 40 ? 50 to magiczne chyba tylko).
Drake ostatnio mial 60 pktow na nogach...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 14:13
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
a swoja droga abstrahujac od sporow o to kto jest najbardziej przepakowany, mam pytanie do wizow.
Jak w przyblizeniu dziala mechanizm unikow?
Mam zrecznosci calkiem pozytywna, uniki jak juz pisalem max z Bractwa, a w walce z wiekszascia przeciwnikow wyraznie mniej unikam niz paruje/oslaniam. Skad sie to bierze przy tak ogromnej roznicy umow na korzysc unikow?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Garagoth
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 15:11
Mag Warlocka


Dołączył: 05 Lip, 2002
Posty: 184
Skąd: Orchia
Wlasnie to naprawiac bede, a jak naprawie, to obetne Bractwo.

Pozdrawiam,
Garagoth.

_________________
Marudze, z przyzwyczajenia. Ale tak przyjaznie... zazwyczaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krwin
Temat postu:   PostWysłany: 16 Mar, 2004 - 15:34
Niech ktoś go/ją wreszcie uciszy


Dołączył: 12 Paź, 2003
Posty: 16777215
Skąd: Wwa
zawialo groza...
mam nadzieje ze bez straty dla nikogo, a dla chwaly warlocka! Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
PNphpBB2 © 2003-2006